• Turistika a rekreace
  • Turistické zajímavosti a trasy

Turistické zajímavosti a trasy

Rozhledna Kelčský Javorník

Na Kelčský Javorník se dostanete hned z několika směrů. Od železniční stanice Loukov (trať Kojetín - Valašské Meziříčí - Ostrava) vede zelená TZ až na vrchol, cca 7 km. Na stejné trati jsou i Rajnochovice, železniční stanice je sice mimo obec, ale od většiny vlaků jezdí autobusy. Tady máte dvě možnosti - buď hned z bližší Podhradní Lhoty po zelené TZ (cca 5 km), nebo z místní části Rosošné po žluté a pak po zelené TZ (cca 4 km).Dalším východištěm může být Chvalčov, obec sousedící s Bystřicí pod Hostýnem, kam se ale od vlaku z Bystřice budete muset dopravit autobusem, který nejezdí moc často. Žlutá s následující zelenou TZ vydá na 5 km. Všechny tyto trasy vedou v podstatě z podhůří, a tak počítejte s tím, že vrstevnice budou husté, lezete přece na nejvyšší kopec pohoří. Sama rozhledna je 30 m vysoký stožár (celková výška rozhledny je 35 m) z pozinkované oceli obtočený roštovým schodištěm se 156 schody a sevřený dvanácti ohýbanými modřínovými lamelami


Trasa Bystřice p.H. - Sv.Hostýn

Na vrchol Hostýne se dostanete pohodlně autobusem, ale pro turisty je značena cesta od bystřického hřbitova přes Vinohrádek okolo lomu k Vodní Kapli s tryskajícím pramenem hostýnské vody a po schodech až k bazilice Pany Marie Svatohostýnské.


Trasa Sv.Hostýn - Tři kameny - Tesák

Krásná procházka Hostýnskými horami začíná pod vrcholem Hostýna a vede kolem Skalného nad valašskou Rusavou přes horskou Louku Klapinov ke Třem kamenům a na Tesák. Celkem 10 km bez větších výškových rozdílů.


Trasa Tři kameny - Troják

Z Hostýna ke Třem kamenům a pak lze pokračovat na Troják , kde čeká vybavené turistické centrum s wellnes a občerstvením . Bez větších výškových rozdílů.


Trasa Hostýnské magistrály do Valašského Meziříčí

Hostýn – Skalné- Tři kameny- Troják-Bludný- Lazy – Valašské Meziříčí. Celkem něco přes 30 km po vrcholcích hostýnských hor.


Louka Schwaigrovka

Velká, atraktivní horská chata - bývalá hájovna "Schwaigrovka" s vyhřívaným bazénem, masážním bazénem SPA, vinným sklípkem a saunou, na louce pod vrcholem Svatého Hostýna. Chata s bohatou historií - koncem 19. století ji proslavil známý malíř Hanuš Schwaiger.


Okolo Čerňavy

Krásná 10 ti kilometrová trasa začínající a končící na Tesáku vhodná jak pro pěší tak i pro lyžařskou vyjížďku vedoucí přírodní rezervací Čerňava.


Trasa Loukov - Kelčský Javorník

Od železniční stanice Loukov (trať Kojetín - Valašské Meziříčí - Ostrava) vede zelená TZ až na vrchol, cca 7 km.


Adresa

Mrlínek č. 54
Bystřice pod Hostýnem
768 61
Úřední hodiny:
Středa 18:00 - 19:00 h

Kontakty

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
e-podatelna: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: 66qarck
telefon: +420 573 379 092
starosta telefon: +420 773 994 029
Č.účtu: 27-1479280247/0100
IČ: 47934701

Mapa

mapa
přejít na mapy