• Turistika a rekreace
  • Přírodní krásy

Přírodní krásy

Rybníky v okolí Mrlínka

Západním směrem po cestě pokračující do lesa Bažantnice a dále do Sovadiny se nalézá soustava rybníků postavená v 19 století. Je to místo procházek a odpočinutí . V létě sběru hub . Možnost cyklovýletů . Rybníky slouží nyní jako odchovné pro kapří potěr .


Kelčský Javorník

Nejvyšší hora Hostýnských hor – Kelčský Javorník jevedle svatého Hostýna dominantou východního pohledu z obce. Při jejím zdolání jde o středně těžký turistický výkon . K vrcholu vede řada značených cest. Odměnou na vrcholu je nové postavená rozhledna , která poskytuje na východ pohled do krásných Hostýnských hor až k slovenské Malé Fatře a na severovýchod do úrodného údolí Hané za kterou se zvedá masív Jeseníků s Pradědem.


Hora Hostýn

Posvátné místo již z dob keltského hradiště před Kristem , následně místo úkrytu obyvatel z jejího okolí při nájezdech Tatarů, kdy dle pověsti voda , která vytryskla na jejím vrcholu zachránila ukrývající se obyvatelstvo před smrti žízní. Na vrcholu je vybudována bazilika zasvěcená Paně Marii Svatohostýnské. V poutních domech vedle baziliky možnost ubytování a občerstvení. Z hory vede cesta okolo malebného Skalného nad valašskou obcí Rusava na Tesák či Troják známá jako Hostýnská magistrála.


Skalný

Shluk pískovcových skalních útvarů chráněný jako přírodní památka. Jsou umístěny v bukovém lese a tvoří ideální místo pro dětské hry a trempský život. Leží na cestě z Hostýna na Tesák.


Tesák

Centrum turistiky dostupné autem po silnici z Bystřice pod Hostýnem na Vsetín. Možnost ubytování , ale i občerstvení. V okolí jsou dvě náročné lyžařské sjezdovky , ale i Cvičák pro začínající lyžaře. V létě houbařský ráj. Cíl 10 ti kilometrové cesty z Hostýna.


Troják

Možný vzdálenější cíl turistické cesty z Hostýna vás odmění vybaveným střediskem lyžařským , ale i wellnes centrem s možností ubytování i občerstvení. Leží na Hostýnské magistrále vedoucí dále nad Rajnochovicemi přes fašisty vypálenou osadu Bílová do Valašského Meziříčí.


Adresa

Mrlínek č. 54
Bystřice pod Hostýnem
768 61
Úřední hodiny:
Středa 18:00 - 19:00 h

Kontakty

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
e-podatelna: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: 66qarck
telefon: +420 573 379 092
starosta telefon: +420 773 994 029
Č.účtu: 27-1479280247/0100
IČ: 47934701

Mapa

mapa
přejít na mapy