• Turistika a rekreace
  • Kulturní památky v okolí

Kulturní památky v okolí

Kroměřížské zahrady

Květná i Zámecká zahrada v Kroměříži tvoří unikátní krajinné celky vytvořené v okolí arcibiskupského zámku. Jejich shlédnutí stojí za zastávku při cestě k hostýnským kopcům .


Kroměřížský zámek

Sídlo arcibiskupa postavené v přepychovém stylu. V letech 1848-1849 se Arcibiskupský zámek stal dějištěm zasedání Ústavodárného říšského sněmu rakouských národů. Místo natáčení Formanova Amadea a spousta dalších zajímavostí… https://www.zamek-kromeriz.cz/cs


Zámek Laudonů v Bystřici pod Hostýnem

Modernizované panské sídlo rodu Laudonů se sochou známého vojevůdce Ernesta Gideona Laudona. Místo pobytu císaře Františka Josefa I v roce 1897.


Bazilika Sv. Hostýn

Přístupná autobusem , ale středně těžkou turistickou procházkou nad malebnou Schweigrovou Bystřicí pod Hostýnem. Posvátné místo do keltských dob. Zasvěcena Paně Marii Svatohostýnské Uznána papažem za menší baziliku. Místo poutí z celého okolí a Moravy.Unikátní Jurkovičova křížová cesta . Kamery http://hostyn.nwt.cz/


Rožnovský skanzen

Možnost výletu do centra Valašska do Rožnova. Dva velké domy z náměstí, radnice a měšťanský Billův dům z poloviny 18. století, kromě nich také několik drobných staveb.V roce 1928 přibyla Vaškova hospoda, pocházející snad už ze 16. století, v roce 1933 se dostavěla kopie fojtství z Velkých Karlovic a v čase druhé světové války vystavěla skupina tesařů mistra Michala Fabiána dřevěný kostel. Okolo kostela se nalézá Valšský Slavín s pomníky známých osobností z Valašska v čele s Emilem Zátopkem.


Památná hora Radhošť

Z Rožnova přes Dolní a Prostřední Bečvu k odbočce na Pustevny lze dojet autem. Na Pustevnách parkoviště . Jurkovičovy stavby. Dále na západ kolem sochy pohanského boha Radegasta až ke kostelíku sv. Cyrila a Metoděje na vrcholu Radhoště. Krásný výlet na jeden den.


Adresa

Mrlínek č. 54
Bystřice pod Hostýnem
768 61
Úřední hodiny:
Středa 18:00 - 19:00 h

Kontakty

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
e-podatelna: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ID datové schránky: 66qarck
telefon: +420 573 379 092
starosta telefon: +420 773 994 029
Č.účtu: 27-1479280247/0100
IČ: 47934701

Mapa

mapa
přejít na mapy